etiket

 

 MALZEMELER
Etiket ; Ribbon ;
Vellum etiket,
Termal etiket,
Plastik bazlı etiket,
Silver MAT etiket,
Japon Akmaz Kumaş.
 

TERMAL ETİKETLER

Ekonomik Termal : Kağıt üzerine ribon kullanılmadan direkt olarak ısı yöntemi ile baskı alınır. Nem, alkol ve ışığa duyarlı olduğundan raf ömrü kısadır.Sıcağa dayanıklı olmadığı için üzerindeki bilgiler kalıcı değildir. Genellikle düşük maliyetli olduğu için marketlerin tercihidir.

Lamine Termal : Her iki yüzeyi de lamine edilerek nem ve aşırı ışığa karşı korunmuştur. Ekonomik termale oranla üzerindeki yazılar daha kalıcıdır.

Termal Karton : Baskı yüzeyi termal kaplı kartondur. Genellikle ekonomik termal malzeme kullanılır. Ribon kullanılmadığı için fiyat yönünden avantajlıdır. Işığa ve neme karşı hassas olduğu için uzun süreli işlerde tercih edilmemektedir. (Sezonluk ürünler için Tekstil Etiketleri, Maç Biletleri, Yaka ve Giriş Kartları, Raf Etiketleri)

TTR Karton : İki yüzüde kuşe kaplanmış, ya da yüzeyi kuşe kaplanmış karton kağıtlardır. Zemine renkli baskı ile barkod yazıcıda TTR baskı yapmak mümkündür. (Kütüphanelerde okuyucu kartları,Tekstil Etiketleri).

TERMAL TRANSFER ETİKETLER

Vellum : Hamur Kağıdın TTR yazıcılarda iyi sonuç vermesi için baskı yüzü yüksek oranda düzeltilmiş ve zemin pürüzsüz hale getirilmiştir.Ribbon baskı yöntemi uygulanır.

Kuşe : Zemini düzeltilmiş üzerine kuşe hamuru sıvanmış kağıttır. Vellum etikete oranla parlak görünümlüdür. Ribon baskı yöntemi uygulanır.

Chromolux : Kuşe etikete oranla daha parlaktır. Ribbon baskı uygulanır.

Floresan Kağıtlar : Zemini floresan boya ile boyanmıştır. Ribon baskı yöntemi uygulanır.

Silver Kuşe Kağıtlar : Yüzeyi parlak ve yırtılan bir etiket hammaddesidir. Genellikle içecek ve madeni yağ sektöründe kullanılan bir etiket hammaddesidir.

Kırılgan Etiket : Yüzeyi mat görünümlü özel bir etikettir. Yapıştırıldığı yüzeyden tek parça olarak değil parçalanarak çıkan etiket malzemesidir. Ribon baskı yöntemi uygulanır.

 

PLASTİK BAZLI ETİKETLER

Bu malzemeler petrol türevidir. Genellikle plastik diye de adlandırılırlar. En büyük özellikleri kağıt grubunun aksine dayanıklı olmalarıdır.

Sudan, nemden, güneş ışığından kesinlikle etkilenmezler. Bir kısmı geri dönüşümsüz, bir kısmı da çok uzun zamanda tabiatta kaybolurlar.

Plastik malzemeleri her alan her sektörde kullanmak mümkündür. Whitemat, Glosewhite, Silvermat, Polietilen, Opak, Ploetilen, Şeffaf, Polipropilen Opak, Polipropilen Opak en tanınmış çeşitleridir. (Şampuan Etiketleri, Plaka Etiketler, demirbaş Etiketleri) ribon baskı yöntemi uygulanır.

 

YIKAMA TALİMATI ETİKETLERİ

Care Label (Japon Akmaz) : Kalite bakımından çok farklılık gösteren ve piyasada çok fazla türü bulunan bir kumaştır.Yıkama talimatı, akmaz olarakta bilinir. %100 Naylon; termal transfer, letter press serigraf ve sıcak baskıya uygunluk taşır.Yapışkanlı ve yapışkansız çeşitleri vardır.

Genellikle tekstil sektöründe yıkama talimatı olarak kullanılır. Malzeme kalitesi ve üzerine baskı yapılan Ribon kalitesine göre ağır yıkama ve taşlamada çıkmaz. Müşterilerimizin istekleri doğrultusunda her kalite ve metrajda kesimi yapılmaktadır.

Hafif Yıkama : Kuru temizleme ve hafif yıkama yapılıcak ürünlerde kullanılan sarf malzemeleridir.

Ağır Yıkama : Taş , Enzim ve diğer ağır yıkama çeşitleri yapılacak ürünlerde kullanılan sarf malzemeleridir.